Deimantei vos 18 metų ir ji tebėra moksleivė, tačiau net ir toks jaunas amžius ne kliūtis siekti tikslų, įgyvendinti svajones ir kurti naudingus dalykus. „Asų paslaptys“ komanda kalbina jauną gimnazistę Deimantę Jagučanskytę apie jos sukurtą Math Buddy programėlę, padedančią abiturientams prisiminti primirštas matematikos taisykles bei su ne „mergaitiška“ profesija, programavimu, susijusius ateities planus.
Deimante, esi dar visai jauna, tačiau aktyvi mergina. Papasakok apie save – kuo užsiimi, ką mėgsti?
Šiuo metu pagrindinis tikslas išlaikyti egzaminus. Tai gal net vienas iš svarbiausių tikslų, kad galėčiau įstoti į norimas programavimo studijas. Taip pat šią vasarą atradau save tekstų rašyme. Visada man patiko dainuoti, groti, kurti mažus aplinkos modeliukus. Ir tekstų rašymas tapo dar viena saviraiškos priemonė. Visada su malonumu sėsdavausi prie kompiuterio, atsidarydavau klausimus ir sukurdavau vieną ar kitą aprašymą.
O kaip svajonės, ateities planai?
Pirmoje vietoje gal kiek kvaila svajonė, bet noriu apkeliauti visą pasaulį ir net pamatyti negyvenamas salas. Kita, realistiškesnė svajonė sukurti savo produktą arba verslą. Sakydama „produktą“, turiu omenyje virtualią programėlę ar svetainę, kuri padėtų mokytis ar tobulėti žmogui pasirinktoje srityje. O verslą būtų puiku susieti su tekstų kūrimu.
Mums žinoma, kad žadi rinktis programavimo studijas. Kodėl būtent programavimas? Juk vyrauja nuomonė, kad tai vyriškas darbas.
Iš tiesų, turėjau daug variantų, kas mane domina ir ką norėčiau studijuoti. Vienas iš jų – tapti chirurge, okuliste ar išrasti vaistus. Programavimu susidomėjau dar visai neseniai, iš pradžių tai atrodė kaip magija. Parašai porą trumpų eilučių ir jau matai rezultatą kompiuterio ekrane. Iš pradžių kodo eilutės atrodė visai nesuprantamos, bet tas neaiškumas, programavimo beribės galimybės ir kūrybos noras vedė mane į priekį. Niekada nemaniau, kad programuoti gali tik vyrai ir tai yra vyriška specialybė. Atrodo čia tik stereotipas, kurį sukūrė visuomenė. Moterys taip pat gali būti geros programuotojos.
Taip pat mus pasiekė žinia, kad esi sukūrusi mobiliesiems telefonams skirtą programėlę. Papasakok plačiau kam ji skirta, kas gali naudotis.
Sukurta programėlė vadinasi Math Buddy ir ji skirta prisiminti, kai kurių matematikos temų taisykles ir pasitikrinti atsakymus. Šiuo metu ją galima rasti Google Play parduotuvėje. Kai kūriau programėlę, mano tikslinė grupė buvo trečios-ketvirtos gimnazijos klasės mokiniai, kuriems jau greitai bus egzaminas, o jie pamiršę kai kurias taisykles. Taip pat programėle gali naudotis ir žemesnių klasių smalsūs vaikai.

Kiek užtruko kūrimo procesas? Ar jis buvo sudėtingas?
Math Buddy kūriau apie metus. Bet programėlė tikrai nėra baigta, bus tobulinamos funkcijos, siekiant patogesnio naudojimo ir pridedama vis naujų temų. Galima sakyti, kad šiuo metu Math Buddy yra tik mano idėjos prototipas. Sunkiausias programėlės kūrimo etapas buvo pradėti. Paskui, kai „įsivažiavau“, nors ir kildavo problemų, tikrai nebuvo sunku. Rašyti kodą, mąstyti dizainą ir spręsti problemas, buvo smagu ir malonu.
Na, ir gal kažką norėtum pasakyti, palinkėti savo bendraamžiams, kurie vis dar ieško savo kelio?
Savo bendraamžiams norėčiau palinkėti kantrybės, ieškant savęs. Išbandydami įvairias veiklas tikrai kažkur save atrasit, tik reikia mažiau apie tai mąstyti ir stresuoti.
Parengė Rasa Banelė